KURUMSAL

Tarihçe

 

 

 

 

 

 

 

 

1975 yilinda bakir radyatör üretimine baslayan Panoto, daha sonra bünyesine Erka markasini da katarak sektörünün öncü firmalarindan olmustur. Özellikle Binek, Tarim, Is makinalari, Kamyon, Otobüs radyatörleri ile basladigi yolculuguna 10 yili askin bir süredir Jeneratör Radyatörlerini de eklemistir.  

Daha sonraki yapilanmasinda ihtisaslasmaya gidilerek Erka, agirlikli otomotiv sektörü için üretim gerçeklestirmekle birlikte, Panoto, gerek idari, arastirma-gelistirme, mühendislik ve dizayn ekiplerindeki uzman kadrolasmalarla birlikte Jeneratör radyatörleri için her türlü tasarim-mühendislik ve üretim hizmetleri sunabilen butik bir teknoloji fabrikasi haline gelmistir.

R200 uzman personeli ve Avrupa ile Asyanin kesisim bölgesindeki 15000 m2 fabrikasinda faaliyet gösteren PANOTO, bu stratejik lokasyonu ile müsterilerimize sayisiz avantajlar sunmaktadir

Öte yandan Panoto ve Erka’ya ek olarak, petrol-turizm-insaat ve alüminyum radyatör ithalati sektörlerinde yer alacak Kaya Petrol, Kale Insaat ve Erkale Radyatör firmalari da grup sirketleri nezdinde faaliyetlerine baslamislardir.