Örnek Çalışmalar

Örnek Çalışma: Rental Dizayn Radyatör

 

 

 

 

Kime: Ortadoğu'da Faaliyet Gösteren Lider Jeneratör Üreticisi

Ne:Cummins KTA50G3 Yüksek Performanslı Rental Dizayn Radyatör

Nerde: Orta Doğu ve Afrika

Ne Zaman: 2013

Örnek Çalışmalara Geri Dön

 

 

 

Ortadoğu'da jeneratör setleri imal eden bir müşterimiz, Cummins KTA50 G3 dizel motruna uygun çalışacak yüksek performanslı bir soğutma sistemi için firmamıza proje talebinde bulundu. Hedeflenen değer 1250 kVa güç üreten bir jeneratör setinin yüksek ortam sıcaklığında Orta Doğu bölgesinde kurulmak üzere (50 °C) 20" ISO konteyner içerisine sığdırılmasıydı.  

Alanında uzman teknik ekibimiz istenilen şartların Fan On Engine, Mekanik Fanlı, veya Dikey Remote radyatörler ile sağlanamayacağına kanaat getirerek firmaya Rental Dizayn çözümünü önerdi.

Panoto'nun Rental Dizayn uygulamalarında, radyatör konteynerin arka kısmına, radyatör fanlarını da konteynerin tavanına emiş yapacak şekilde konumlandırarak radyatör peteği üzerindeki sıcak havayı emip, dışa atacak şekilde çalışmaktadır. Aynı zamanda motor odası ile radyatör odası konteyner içerisinde bir duvar vasıtasıyla ayrılarak ortam sıcaklığı hava giriş sıcaklığına eşitlenir.

Bu sayede radyatör prime power'da 53 °C hava giriş sıcaklığına kadar kullanılabilmektedir.

Bu tasarım aynı zamanda dizel motoru çevresel etkilerden koruyarak motorun konteyner içerisinde bağımsız alana sahip olmasını sağlamaktadır.

 

www.panoto.com.tr / Mart 2015